Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Eğitimli ekibimizle 7/24 hizmetinizdeyiz.

Kullanılan hammadenin kalitisinden ekibimizin yeteneklerine kadar olan meziyetlerimiz bizi diğer firmalardan ayırmaktadır.

Kompresör bakımı sayesinde sürekli hareket halinde çalışan birçok parçanın düzenli ve yüksek verimle çalışması mümkün olabilmektedir. Aksi takdirde yağsız ve bakımsız kalan kompresörlerin arıza yapması ve devre dışı kalması muhtemeldir. İşletmelerde verimliliği en fazla etkileyen cihazlar arasında yer alan kompresörler, işinin ehli ve uzman servisler tarafından bakım ve onarım yapıldığında uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Tüm kompresör çeşitleri konusunda önemli tecrübelere sahip servisler, cihaz tamiri ve bakımı konusunda beklentileri tam olarak yerine getirdiği gibi, bakım sonrası teknik desteklerle de işletmeleri güvence altına almaktadır.

Kompresörünüzün bakım vakti geldiğinde bizim size ulaşacağımız gibi dilerseniz siz daha erken de talep edebilirsiniz.

Bakımda kullanılan malzemeler kompresörün ömrünü uzatabileceği gibi kısaltabilir de.Ana komponentlerin de değişimi sağlandığı için kullanılan malzeme kompresörünüzün performansını ve ömrünü ciddi derecede etkiler.Komteks Kompresör olarak imalatta kullandığımız yüksek kaliteli malzemeleri bakımlarımızda da kullanarak size en iyi hizmeti sağlıyoruz.

Kompresör seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, konusunda iki farklı görüş öne çıkmaktadır. Bu görüşler genel olarak kompresör kapasitesi ve işletme ihtiyacı olan basınçlı hava miktarına ilişkindir. Bir takım kompresörlerde büyük tank ve büyük motor avantaj sağlarken bir takım işletmelerde küçük tank ve küçük motor daha ekonomik olabilir.

Bir otomobil fabrikasında kullanılan kompresör ile küçük bir işletmede kullanılan kompresör aynı güce sahip olduklarında işletmelerden biri zararlı biri bu denklemden karlı çıkacaktır. Bu nedenle az elektrik sarfiyatı nedeni ile küçük kapasiteli kompresörler tercih edilmemelidir.

Kompresör seçimini etkileyen diğer unsurlara baktığımızda;

 • Kompresör Tipi

 • Temiz basınçlı hava kapasitesi

 • Özgül enerji tüketimi

 • Hava miktarı

 • İşletme basıncı

Biz üretici olarak kalitenin ürünlerimizin de sahip olduğu ISO 9000, TSE, CE gibi belgelerde değil, işletmede çalışacak makinada aranması gerektiğine inanıyoruz.

 • 0 (322) 882 00 53

 • 0 (322) 429 59 09

 • info@komtekskompresor.com.tr

 • KOMTEKS KOMPRESÖR ve TEKSTİL YEŞİLOBA MAHALLESİ EFER 1 SANAYİ SİTESİ 46167 SOKAK A BLOK 22/M SEYHAN ADANA

 • Hafta İçi: 08:00 - 18:00 Arası.
  Cumartesi: 08:00 - 15:00 Arası.
  Pazar: Kapalı